Jak często należy wymieniać tarcze hamulcowe?

Prawidłowe działanie układu hamulcowego powinno być priorytetowym aspektem dla każdego kierowcy. Jednym z jego elementów, które ulegają intensywnej eksploatacji jest podstawa tarczowego układu hamulcowego, jakim są tarcze hamulcowe. Jak często należy je wymieniać, by zapewnić sobie prawidłowe działanie hamulców? Ten artykuł udzieli odpowiedzi na to pytanie.

Powodem, dla którego tarcze hamulcowe mogą stracić właściwości pozwalające na bezpieczne działanie jest fakt, iż podczas każdego hamowania stykają się z klockami hamulcowymi, a do tego muszą działać często w bardzo wysokich temperaturach. Sprawia to, że tego rodzaju elementy mogą ulec zużyciu nawet jeśli wykonane są z naprawdę wytrzymałych materiałów.

Częstotliwość wymiany tarcz hamulcowych jest w pewnym stopniu indywidualną kwestią, ponieważ zależy ona w dużym stopniu od jakości materiałów, z których są wykonane. Jednak jak wspominaliśmy, również bardzo wytrzymałe materiały nie są koniec końców niezniszczalne, stąd warto postarać się o wymianę przynajmniej raz na 60-90 tysięcy przejechanych kilometrów. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nie jest to procedura nadmiernie skomplikowana i właściwie duża część kierowców będzie w stanie wykonać je samodzielnie. Jednak nawet jeśli zaoszczędzimy na usługach mechanika, to na samych tarczach już robić tego nie należy. Naprawdę warto zaopatrzyć się w tarcze wykonane przez renomowane firmy, dzięki czemu zapewnimy sobie bezpieczną jazdę przez długi czas.

układ hamulcowy - tarczowe

Po więcej informacji zapraszamy do sklepu internetowego topbrakes.pl – Tarcze do samochodów.